Jak stosować medyczną marihuanę?

 

waporyzacja medycznej marihuany

Dlaczego waporyzacja marihuany medycznej?

 

Najlepszą medyczną formą podania medycznej marihuany jest waporyzacja, jest ona zdecydowanie najbezpieczniejsza dla organizmu.

Centrum Medyczne Fitokan powstało by pomóc Tobie w dobrze odpowiedniej terapii leczenia kannabinoidami oraz w wyborze najlepszego urządzenia do podania suszu.

Zapewne każdy kto przyjmuje medyczną marihuanę nie raz zastanawiał się jaka jest najlepsza forma podania leku? Co wpływa na prawidłowe działanie oraz jakie urządzenie byłoby dla mnie najlepsze i dlaczego właśnie to?

 

  • Wapwanie jest najlepszą metodą podania ponieważ umożliwia wdychanie bioaktywnych
    składników medycznych konopi
  • Dzięki waporyzacji susz jest podgrzewany a nie spalany
  • Waporyzując ograniczasz występowanie toksycznych produktów ubocznych
  • Każdy dym jest szkodliwy dla płuc oraz dróg oddechowych a waporyzacja polega na przyswajaniu pary, która pozbawiona jest szkodliwych substancji.
  • Zamiast dymu, powstaje para, która rozpływa się w powietrzu poprzez swoją strukturę
  • Aspekt ekonomiczny : dzięki waporyzacji zużywa się aż do 50 % mniej suszu

 

Waporyzacja konopi indyjskich co to jest?

 

Waporyzacja jest to  wdychanie substancji leczniczych zawartych w konopiach medycznych za pomocą waporyzatora, urządzenia zarejestrowanego do podania suszu . Wapowanie jest metodą umożliwiająca wdychanie bioaktywnych składników medycznej marihuany bez konieczności spalania suszu. W procesie waporyzacji nie dochodzi do spalania marihuany, co w sposób istotny ogranicza występowanie toksycznych produktów ubocznych. W przeciwieństwie do palenia ryzyko podrażnień jest bardzo małe.

Szybki efekt terapeutyczny po podaniu leku możemy osiągnąć już po 15 minutach, co w przypadku pacjentów cierpiących z powodu bólu ma ogromne znaczenie.

Waporyzacja marihuany – jak zacząć?

 

Susz konopny należy zmielić za pomocą młynka i umieścić jego określoną ilość w komorze grzewczej waporyzatora. Następnie należy włączyć i ustawić odpowiednią temperaturę, gdy waporyzator będzie nagrzany zawibruje. Będzie to informacja dla pacjenta, że jest gotowy to użytku. Pacjent powinien przyożyć usta do ustnika zaciągnąć się , przytrzymać parę waporyzacyjną w płucach przez kilka sekund i wypuścić. Najważniejsza aspekty w przyjmowaniu suszu konopnego to efektywność zaciągania się parą waporyzacyjną, czas zatrzymania pary w płucach, powtarzalność przyjmowania leku.

Efekt  leczniczy po waporyzacji utrzymuje się do 2-4 godzin. Jeżeli objawy powrócą, należy powtórzyć inhalację. 

Waporyzacja marihuany odbywa się przy użyciu temperatur w zakresie 157-230°C, jednakże  w praktyce najlepsze efekty pacjent uzyska ustawiając temperaturę waporyzatora na 180-220°C . Pamiętajmy jednak, że w zależności od tego, jakiej konkretnie temperatury użyjemy, uzyskamy całkowicie odmienne efekty. Inną temperaturę ustawimy jeżeli chcemy uspokojenia i złagodzenia niepokoju a inną dla uzyskania efektu przeciwbólowego. Kannabinoidy parują w różnych temperaturach stąd odmienne działanie. Ustawiając temperaturę możemy wpływać na zawartość poszczególnych kannabinoidów w parze z waporyzatora. Wyższa temperatura to więcej kannabinoidów w wydychanej parze.

Jaki waporyzator wybrać?

 

Na rynku dostępne są różne waporyzatory dla użytkowników medycznych konopi takie jak urządzenia stacjonarne i przenośne. Waporyzatorów przenośnych można  używać wszędzie. Charakteryzuje je poręczny kształt, zapewniający zarówno wygodę, jak i dyskrecję . Natomiast stacjonarne urządzenia są dedykowane do użytku szpitalnego lub  domowego. Kupując waporyzator należy szukać i wybierać  urządzenia z certyfikatami najlepiej zarejestrowanymi jako sprzęt medyczny. Koszt takiego urządzenia waha się od 300 do 1500 złotych. 

Pamiętaj 

Używaj tylko dobrego waporyzatora !   Zaoszczędzisz pieniądze, ponieważ do uzyskania oczekiwanych efektów będzie potrzeba mniej suszu niż w przypadku palenia !!!  mimo wydatku na samo urządzenie zakup szybko się zwróci!!!!

Zapraszamy na stronę naszego Centrum Medycznego Fitokan, www.fitokan.pl oraz zakładki sklepu internetowego po zakup najlepszych urządzeń i akcesoriów do waporyzacji !

https://fitokan.pl/sklep

A dla naszych pacjentów mamy przygotowane materiały edukacyjne również filmy instruktażowe w zakładce „ Baza wiedzy ” ZAPRASZAMY !!!

 

Umów wizytę i wypróbuj nowe możliwości:

Centrum Medyczne Fitokan

https://fitokan.pl/klinika-przychodnia/umow-wizyte/

(kwalifikacja jest darmowa!)

Zapraszamy również na naszego facebook

https://www.facebook.com/fitokanpl/