Marihuana lecznicza/medyczna czym się różni od  marihuany rekreacyjnej?

Marihuana lecznicza medyczna a rekreacyjna

Marihuana lecznicza/medyczna czym się różni od marihuany rekreacyjnej. Chociaż terminy medyczna marihuana i marihuana lecznicza oznaczają to samo, istnieją powody, dla których mówimy o marihuanie leczniczej. W ciągu ostatnich kilku lat wiele uwagi poświęcono tematowi medycznego używania konopi indyjskich.
W Polsce zaczęło się od zmian w przepisach pod koniec 2017 r, które wcześniej uniemożliwiały import leków na bazie konopi . Zmiana w prawie otworzyła możliwość prowadzenia badań medycznych na konopiach indyjskich.
W Polsce firmy farmaceutyczne zaczęły swoje pierwsze badania nad marihuaną medyczną przed końcem 2018 roku. Zmiany w prawie sprawiają, że umożliwia to dostęp do marihuany leczniczej. Rozpoczęcie leczenia medyczną marihuaną zawierającej tetrahydrokannabinol ( THC) do zastosowań terapeutycznych, pod pewnymi warunkami.
Polska nie jest osamotniona w tych zmianach. Do niedawna używanie konopi indyjskich lub leków pochodzących z marihuany było zabronione lub ograniczone w wielu krajach świata. Istnieje wyraźna zmiana kulturowa pozwalająca na podejmowanie większej liczby prób i badań na legalnej marihuanie.
Nastąpiła zmiana postrzegania marihuany. Rządy i władze medyczne nadal używają zwrotu marihuana lecznicza, osoby prywatne i dziennikarze od czasu do czasu będą używać terminu „marihuana”. Może to wprowadzać w błąd osoby, które dopiero zaczynają dyskusję na temat produktów farmaceutycznych na bazie konopi medycznej, zwłaszcza gdy szukają wiarygodnych informacji.
Jaka jest więc różnica między medyczną marihuaną a marihuaną rekreacyjną? Przyjrzyjmy się bliżej.

Marihuana pod jakimi nazwami występuje 

Marihuana lecznicza, medyczna a rekreacyjna. Zasadniczo terminy marihuana medyczna i marihuana lecznicza mogą być używane zamiennie. Oba odnoszą się do stosowania produktów farmaceutycznych (lub leków) wykorzystujących konopie indyjskie (często nazywane po prostu marihuaną).

W Australii termin medyczna marihuana jest preferowany. Tak aby pomóc w rozróżnieniu między leczniczymi aspektami tej rośliny a używaniem marihuany jako nielegalnego narkotyku rekreacyjnego.
Nazwa marihuany leczniczej pochodzi od naukowej nazwy rodzaju rośliny, konopi. Także odnosi się do substancji chemicznych w roślinie, które są znane jako kannabinoidy.
Mimo to, medyczna marihuana jest terminem, który zaistniał w świadomości społecznej. Jest to popularny termin używany w Stanach Zjednoczonych, gdzie terapie na bazie marihuany istnieją wystarczająco długo. Nawiązuje również do bardziej znanej nazwy rośliny konopi, gdy jest ona palona lub spożywana w celu uzyskania haju.

Czym jest marihuana lecznicza

Istnieją znaczne różnice między produktami farmaceutycznymi pochodzącymi z konopi indyjskich a konsumpcją marihuany w celu uzyskania haju. W konopiach występuje ponad 500 kannabinoidów, w tym THC, kannabinoid związany z efektem psychoaktywnym związanym z paleniem rekreacyjnym marihuany. Drugi ważny z punktu widzenia terapeutycznego kannabinoid to CBD. Aby dany gatunek konopi zadziałał potrzebne jest nie tylko THC CBD ale wszystkie związki inne kannabinoidy, terpeny czy flawonoidy.
Używanie marihuany w Polsce pozostaje nielegalne. Gdy produkty farmaceutyczne pochodzące z konopi często wiążą się z izolacją użytecznych kannabinoidów i udoskonaleniem ich produkcji. Te produkty farmaceutyczne mogą zawierać różne poziomy kannabinoidów w zależności od schorzenia, w jakim są używane. Bezpieczeństwo kannabinoidów jest znacznie wyższe niż opioidów .
Poszukiwanie medycznych zastosowań konopi jest podobne, do sposobu badania maku lekarskiego w celu opracowania produktów farmaceutycznych, takich jak morfina.

Co kryje się pod nazwą marihuana medyczna

Marihuana lecznicza, medyczna marihuana, te dwa terminy oznaczają to samo, ale słowa mają konotacje wykraczające poza ich ścisłe definicje.

Konopie zawsze były naukową nazwą tej rośliny, podczas gdy marihuana wywodzi się z meksykańsko-hiszpańskiego i kojarzy się z rośliną konopi. Termin marihuana był używany wiele razy, nadal jest to słowo, które pozostaje blisko związane z nielegalnym używaniem marihuany rekreacyjnej. Ma słabe skojarzenia w społeczeństwie.

Biorąc pod uwagę już złożony aspekt prawny i społeczny, który negocjują lekarze, badacze i ustawodawcy. Używanie konopi jako preferowanego terminu sprawia, że debata koncentruje się na potencjalnych korzyściach leczniczych marihuany.

Pacjenci konopni szukając w Internecie informacji i porad o leczeniu medyczną marihuaną, natrafiają na opinię publiczna na temat marihuany leczniczej.

Biorąc pod uwagę duże różnice między lekami na bazie konopi a tym, co jest spożywane czyli marihuaną rekreacyjną. Rozróżnienie między nimi za pomocą używanego języka jest małą, ale ważną rzeczą.

Produkty lecznicze z konopi

Nie można produkować własnej marihuany do celów leczniczych. W Polsce jest to nielegalne.
Domowe produkty lecznicze z konopi indyjskich mają nieznane stężenia składników aktywnych THC i mogą zawierać potencjalnie szkodliwe zanieczyszczenia. Marihuana domowej produkcji jest łatwo kierowana na rynek nielegalnych narkotyków i nie może być legalnie używana.

Produkty lecznicze z konopi muszą być, wolne od zanieczyszczeń i wysokiej jakości, aby lekarze podejmowali decyzje o przepisywaniu medycznej marihuany. Co odgrywa kluczową rolę w prowadzeniu terapii konopnej.

Umów wizytę i wypróbuj nowe możliwości: 

Klinika Konopna Fitokan

https://fitokan.pl/klinika-przychodnia/umow-wizyte/ 

(kwalifikacja jest darmowa!) 

Zapraszamy również na naszego facebook 

https://www.facebook.com/fitokanpl/