Marihuana u dzieci i młodzieży w wieku dorastania

 

Marihuana u dzieci i młodzieży w wieku dorastania

Marihuana u dzieci i młodzieży w wieku dorastania. Podawanie leków na bazie konopi dzieciom i niemowlętom musi przebiegać pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, którzy zachowają szczególną ostrożność.

Składniki marihuany wchodzą w reakcje z receptorami regulującymi  rozwój fizyczny a także funkcje związane z rozwojem mózgu.

Główne schorzenia pacjentów pediatrycznych które leczone są medyczna marihuaną to niereagujące na konwencjonalne leczenie epilepsja i spektrum zaburzeń autystycznych. W związku z niewielka liczba leków na dziecięce nowotwory, rodzice coraz częściej decydują się na skorzystanie z terapii konopnej w leczeniu raka u dzieci.

Stosowanie marihuany przez młodzież w wieku dojrzewania stanowi wiele zagrożeń. Większość młodych ludzi korzystających z konopi w rozsądnych dawkach, prawdopodobnie nie dozna uszczerbku na zdrowiu. Trzeba jednak pamiętać że marihuana może wpływać na różne sposoby na rozwój ludzkiego mózgu. U osób podatnych na schizofrenię stosowanie marihuany może zwiększyć ryzyko wystąpienia choroby.

Stwierdzenie, że nadużywanie marihuany u młodych ludzi może doprowadzić do ich uzależnienia. 

Medyczne stosowanie marihuany w przypadku młodych ludzi musi być częścią planu terapeutycznego z bardzo respektowymi wytycznymi dotyczącymi dawkowania zaleconego przez lekarza prowadzącego leczenie. Ryzyko wystąpienia skutków ubocznych można znacznie zmniejszyć decydując się na terapie THCA i innymi fitokannabinoidami.

Badania mózgu u dorastającej młodzieży korzystających z marihuany wskazują na większość występujących nieprawidłowości. Takich jak zaburzenia funkcji poznawczych, mogą negatywnie wpływać na wyniki w nauce i pogarszać jakość snu a także opóźniać procesy podejmowania decyzji. Dysfunkcje te zazwyczaj zanikają po trzech miesiącach abstynencji stosowania marihuany.

 

Umów wizytę i wypróbuj nowe możliwości:

Centrum Medyczne Fitokan

https://fitokan.pl/klinika-przychodnia/umow-wizyte/

(kwalifikacja jest darmowa!)

Zapraszamy również na naszego facebook

https://www.facebook.com/fitokanpl/