Medyczna marihuana recepta – jak ją uzyskać?

Medyczna marihuana recepta

Recepta na medyczną marihuanę jak ją zdobyć?

Czy recepta na medyczną marihuanę jest trudna do zdobycia? Rząd w Polsce zalegalizował marihuanę leczniczą w 2017 roku i marihuana medyczna trafiła do polskich aptek w styczniu 2019 roku w postaci suszu. Jako surowiec farmaceutyczny na receptę robioną (magistralną), który jest dostępny tylko na receptę narkotyczną typu RPW. Marihuana medyczna może być zastosowana w bardzo wielu schorzeniach jednak jej dawkowanie i rodzaj musi być odpowiednio dobrany.

Medyczna marihuana recepta – należy spełnić poniższe warunki 

  • O zakwalifikowaniu się do terapii medyczną marihuaną decyduje lekarz, który najpierw zapozna się z Państwa dokumentacją medyczną. Lekarz szczegółowo przeanalizuję czy może Pana/Pani rozpocząć terapię medyczną marihuaną i czy recepta na medyczną marihuanę zostanie udzielona
  • Jeżeli lekarza podejmie pozytywną decyzje o kwalifikacji i rozpoczęciu leczenia. Zostaną Państwo poinformowani o dostępnych terminach wizyt oraz o dobraniu lekarza odpowiedniej specjalizacji.
  • Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną i możliwość zarażenia się wirusem COVID-19 i wizyty odbywają się w trybie wirtualnym. Konsultacje online, na które zapraszamy pacjentów z całej Polski.
  • Po wykupieniu medycznej marihuany w aptece prosimy pamiętać o pobraniu kopii recepty i posiadaniu jej przy sobie w razie kontroli. Otrzymacie ją Państwo także receptę w formie pdf. po zakończeniu wizyty oraz prosimy o zatrzymanie faktury imiennej czy paragonu z apteki. Jest to dowodem legalnego zakupu medycznej marihuany.
  • Medyczna marihuana recepta – marihuana powinna być przechowywana wyłącznie w oryginalnym opakowaniu.
  • W razie ewentualnej kontroli przez funkcjonariuszy policji, należy okazać niezbędne dokumenty. Wydruk recepty oraz fakturę z apteki jak i zaświadczenie o prowadzonej terapii medyczną marihuaną w specjalistycznej klinice konopnej.
Medyczna marihuana recepta

Recepta na medyczną marihuanę

Recepta na medyczną marihuanę może zostać przepisana przez lekarza każdej specjalizacji, z wyłączeniem lekarzy weterynarii. Recepta na medyczną marihuanę musi zawierać informację o przepisanym tylko JEDNYM leku oraz dokładny opis substancji czynnej i dokładną ilość oraz dawkowanie zalecone przez lekarza. Lekarz maksymalnie może wypisać medycznej marihuany na 90 dni stosowania ale w takim przypadku wizyta odbywa się raz na 3 miesiące. Dostępność medycznej marihuany mogą państwo sprawdzić na stronach takich jak: https://ktomalek.pl/ i https://www.gdziepolek.pl/

W Centrum Medycznym Fitokan lekarz wystawia receptę i wysyła ją w formie e-recepty. Aby recepta na medyczną marihuanę mogła być zrealizowana, pacjent musi podać swój nr PESEL oraz 4-cyfrowy kod PIN który znajduje się na recepcie. W przypadku wystawionej recepty papierowej wystarczy przekazać ją farmaceucie w aptece. W Centrum Medycznym Fitokan otrzymacie Państwo zaświadczenie o prowadzonej terapii w zakresie leczenia medyczną marihuaną. Kolejne wizyty umawia się e-mailowo lub telefonicznie. Wizyty recepturowe umawiamy podobnie jak kolejne bez kontaktu z lekarzem. Recepta na medyczną marihuanę jest wystawiana tak samo jak poprzednia w innym przypadku umawiamy kolejną wizytę na której omawiamy z lekarzem zmianę leczenia.

Umów wizytę i wypróbuj nowe możliwości:

Klinika Konopna Fitokan

https://fitokan.pl/klinika-przychodnia/umow-wizyte/

(kwalifikacja jest darmowa!)

Zapraszamy również na naszego facebook

https://www.facebook.com/fitokanpl/