Choroby kości stawów mięśni

Choroby kości stawów mięśni

Choroby kości stawów mięśni. Zapalenie stawów jest jedną z pierwszych chorób leczonych przy pomocy medycznej marihuany.    THC zawarte w marihuanie może zmniejszać bóle stawowe co zostało udowodnione przez naukowców natomiast połączenie THC i CBD  stosowane osobno jak i w połączeniu może redukować aktywność cytokin, które są odpowiedzialne za degenerację tkanek stawowych.

Zapalenie stawów to szeroka gama stanów zapalnych. RZS czyli reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą zapalną charakteryzująca się ciężkim zapaleniem tkanki łącznej. Choroba ta powoduje silny przewlekły ból oraz może prowadzić do trwałego uszkodzenia stawów a później do niepełnosprawności. Natomiast choroba zwyrodnieniowa stawów ( osteoartroza ) prowadzi do degradacji chrząstek stawowych przede wszystkim w kolanach, biodrach, kręgosłupie i w dłoniach. Objawem choroby jest silny ból, deformacja stawów, uczucie sztywności oraz brak możliwości w poruszaniu się. Terapia medyczną marihuaną jest umiarkowanie skuteczna w leczeniu bólu co potwierdzają obserwacje u większości pacjentów.

Kannabinoidy działają również silnie przeciwzapalnie. Naukowcy wykazali, że układ endokannabinoidowy i jego receptory znajdują się w błonie maziowej stawów a zawarte w nim kannabinoidy mogą przyczyniać się do ochrony chrząstek stawowych. Stosowanie THC w celu redukcji i uśmierzenia bólu powinno opierać na znalezieniu idealnej, kojącej dawki marihuany dobranej przez lekarza prowadzącego terapię konopną .

Umów wizytę i wypróbuj nowe możliwości: 

Centrum Medyczne Fitokan 

https://fitokan.pl/klinika-przychodnia/umow-wizyte/ 

(kwalifikacja jest darmowa!) 

Zapraszamy również na naszego facebook 

https://www.facebook.com/fitokanpl/